Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Wizyta przedstawicieli Zarządu ds. Cudzoziemców KGSG w Kirgistanie - Fundusz Azylu Migracji i Integracji -

Nawigacja

Fundusz Azylu Migracji i Integracji

Wizyta przedstawicieli Zarządu ds. Cudzoziemców KGSG w Kirgistanie

Marcin Zieliński
07.12.2017

Wizyta przedstawicieli Zarządu ds. Cudzoziemców KGSG w Kirgistanie

W dniach 28 listopada - 1 grudnia br. z inicjatywy Zarządu ds. Cudzoziemców KGSG została zorganizowana misja identyfikacyjna do Kirgistanu. Z uwagi na aktualną sytuację migracyjną Polski, głównym celem wizyty było nawiązanie bezpośrednich kontaktów z przedstawicielami kirgiskich służb migracyjnych, odpowiedzialnych za realizację polityki migracyjnej w zakresie identyfikacji i powrotów.

Stronę polską reprezentowali płk SG Andrzej Jakubaszek - Dyrektor Zarządu ds. Cudzoziemców KGSG, płk SG Izabela Walczak - Radca ZCU KGSG oraz chor. szt. SG Anna Zacharska - Kierownik Sekcji Europy i Azji Środkowej Wydziału II Identyfikacji i Powrotów ZCU KGSG. W spotkaniu uczestniczył również Konsul Honorowy RP w Biszkeku, Pan Alexander Zlatkin.

Podczas spotkania władze kirgiskie potwierdziły gotowość współpracy z KGSG w zakresie wymiany informacji związanej z organizacją powrotów obywateli Kirgistanu nielegalnie przebywających na terytorium RP jak również  w zakresie rozpoczęcia rozmów, mających na celu przygotowanie  negocjacji  w sprawie podpisania bilateralnej umowy o readmisji.

Wizyta została zorganizowana ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji w ramach projektu 13/1-2015/BK-FAMI „Wzmocnienie współpracy z Państwami Członkowskimi i Państwami Trzecimi w zakresie identyfikacji i powrotów".

 

FUNDUSZ AZYLU, MIGRACJI I INTEGRACJI BEZPIECZNA PRZYSTAŃ

Projekt nr 13/1-2015/BK-FAMI

„Wzmocnienie współpracy z Państwami Członkowskimi oraz Państwami Trzecimi w zakresie identyfikacji i powrotów”

 

do góry