Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Podium podczas Pucharu Polski w Ultramaratonach Kolarskich - Wydarzenia sportowe

Wydarzenia sportowe

Podium podczas Pucharu Polski w Ultramaratonach Kolarskich

Sylwia Wojtowicz
16.11.2021

Drugie miejsce podczas Pucharu Polski w Ultramaratonach Kolarskich. Podium wśród najlepszych długodystansowych kolarzy wywalczył funkcjonariusz Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.

Cykl tegorocznego Pucharu Polski w Ultramaratonach Kolarskich tworzyło sześć odrębnych wydarzeń: Piękny Wschód 505 km, Piękny Zachód 551 km, Pierścień Tysiąca Jezior 616 km, Tour De Pomorze 751 km, Ultra Time Trial 24h oraz Małopolska 500. Łącznie w klasyfikacji udział wzięło 594 zawodników, w tym 485 startujących w kategorii OPEN oraz 109 – w kategorii SOLO.

Wśród zwycięzców, w kategorii SOLO, drugie miejsce na podium zajął st. chor. SG Krzysztof Flak uzyskując łącznie 433.47 punkty. Zgodnie w formułą zawodów w finałowym rankingu uwzględnione zostały maksymalnie cztery najlepsze starty danego zawodnika. St. chor. SG Krzysztof FLAK, na co dzień pełniący służbę w Śląskim Oddziale Straży Granicznej uczestniczył w czterech wyścigach: Piękny Zachód 550 km, Pierścień Tysiąca Jezior 610 km, Piękny Wschód 500 km, Tour De Pomorze 700 km pokonując łącznie 2360 km.