Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Brązowa medalistka Mistrzostw Polski w Trójboju Siłowym - Wydarzenia sportowe

Wydarzenia sportowe

Brązowa medalistka Mistrzostw Polski w Trójboju Siłowym

Sylwia Wojtowicz
03.01.2022

III miejsce na podium podczas Mistrzostw Polski w Trójboju Siłowym wywalczyła słuchaczka z Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych w Lubaniu.

Słuchaczka szkolenia podstawowego szer. SG Wiktoria Białacka zdobyła brązowy medal podczas Mistrzostw Polski w Trójboju Siłowym w Puławach. Sportowe zmagania ukończyła w pięknym stylu, klasyfikując się na III pozycji w kategorii młodzieżowiec.

Trójbój Siłowy to dyscyplina składająca się z 3 różnych bojów: przysiad ze sztangą, wyciskanie sztangi na leżąco oraz martwy ciąg. Wiktoria przygodę z tym sportem zaczęła już jako nastolatka w szkole średniej. Obecnie reprezentuje Klub Sportowy Tęcza-Społem Kielce. Słuchaczka została powołana do Kadry Narodowej w Trójboju Siłowym na rok 2021, jak również zakwalifikowała się na Mistrzostwa Europy, które w tym roku odbędą się na Litwie, a uczestniczyć w nich będzie jako seniorka.

Szer. SG Wiktoria Białacka w szeregi naszej formacji wstąpiła w 2021 roku, po ukończonym szkoleniu podstawowym oraz podoficerskim służbę pełnić będzie w Nadbużańskim Oddziale SG.