Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Triathlonistka na medal - Wydarzenia sportowe

Nawigacja

Wydarzenia sportowe

Triathlonistka na medal

Sylwia Wojtowicz
23.11.2021

Funkcjonariuszka Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej z podwójnym sukcesem kończy sezon jesienny w zawodach triathlonowych. Podczas ostatnich rywalizacji, w swojej kategorii wiekowej, zajęła na podium 1 i 2 miejsce.

Triathlonistka podczas jazdy na szosie

Triminator to zawody rozgrywane w przepięknej scenerii Gór Stołowych, podczas których zawodnicy mierzą się na trzech dystansach: 1/2 Iron Man, 1/4 Iron Man oraz 1/8 Iron Man. St. chor. szt. SG Julita Łopatyńska-Huber wystartowała w formule 1/4 IM. Zmagania rozpoczęła w Zalewie Radkowskim, gdzie miała do przepłynięcia 950 m, następnie wsiadła na rower i pokonała 45 km słynną szosą „Stu Zakrętów” - na trasie Radków-Karłów. Linię mety przekroczyła po przebiegnięciu 10,6 km. W klasyfikacji ogólnej zajęła 55 miejsce, z czasem 3 godziny 26 minut i 30 sekund, natomiast w klasyfikacji kobiet K-40 zdobyła 1 miejsce. Zmagania na tym dystansie nie ukończyło 16 osób.

Z kolei u podnóża Ślęży, nad Jeziorem Mietkowskim, triathlonistka wystartowała na dystansie 1/4 Iron Man. Wyścig rozpoczęła od przepłynięcia 950 m, następnie przejechała na rowerze 45 km, rywalizację kończąc po 10,5 km biegu. W klasyfikacji ogólnej zajęła 64 miejsce, z czasem 2 godziny 50 minut i 48 sekund. W klasyfikacji kobiet K-40 zdobyła 2 miejsce.

St. chor. szt. SG Julita Łopatyńska-Huber na co dzień pełni służbę w szeregach Nadodrzańskiego Oddziału SG, w PSG w Kłodzku.