Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Poszukiwany za przestępstwa narkotykowe zatrzymany we Wrocławiu - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Poszukiwany za przestępstwa narkotykowe zatrzymany we Wrocławiu

Sylwia Wojtowicz
11.05.2021

Cudzoziemiec poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania został zatrzymany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej i Policji z Wrocławia. Za przestępstwa narkotykowe czeka go 3 lata pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki we Wrocławiu-Strachowicach uzyskali informację, że na terenie Wrocławia przebywa obywatel Wietnamu poszukiwany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Mężczyznę ścigał czeski wymiar sprawiedliwości w celu odbycia 3 lat kary pozbawienia wolności za produkcję i dysponowanie środkami odurzającymi, substancjami psychotropowymi oraz truciznami. Cudzoziemiec został zatrzymany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej wspólnie z policjantami z komisariatu we Wrocławiu Fabrycznej. Okazało się również, że mężczyzna przebywa w Polsce nielegalnie.

Obywatel Wietnamu został osadzony w Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych do dyspozycji funkcjonariuszy Policji. W najbliższych dniach przekazany zostanie w ramach ekstradycji służbom Republiki Czeskiej.

do góry