Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Nielegalnie usiłowali dostać się do Niemiec - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalnie usiłowali dostać się do Niemiec

Sylwia Wojtowicz
12.04.2021

Cudzoziemcy ukryci w naczepie tira, nielegalnie usiłowali dostać się do Niemiec. Deklarowali, że nie mają więcej niż 16 lat

W sobotę (10 kwietnia) w Olszynie funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 8 Afgańczyków, którzy nielegalnie usiłowali dostać się do Niemiec. O zdarzeniu zaalarmował kierowca rumuńskiej ciężarówki zaniepokojony dobiegającymi z naczepy odgłosami pukania i nawoływania. Patrol Straży Granicznej realizujący zadania związane z kontrolą sanitarną w rejonie byłego przejścia granicznego w Olszynie w przestrzeni ładunkowej ciężarówki i w skrzyni narzędziowej ujawnił 8 osób. Cudzoziemcy nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających ich do pobytu na terytorium Polski. Deklarowali, że pochodzą z Afganistanu i nie mają więcej niż 16 lat. Zostali zatrzymani.

Przeprowadzone badania lekarskiego w celu ustalenia wieku zatrzymanych osób wykazały, że wszyscy są pełnoletni. W trakcie dalszych czynności wyjaśniających potwierdzono afgańskie obywatelstwo mężczyzn oraz ich dane osobowe. Okazało się także, są to mężczyźni w wieku 20-25 lat, którzy już wcześniej, na terytorium Rumunii, złożyli wnioski o ochronę międzynarodową.

Trwają czynności służbowe zmierzające do umieszczenia Afgańczyków w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców oraz przekazania ich do Rumunii.

Zdj. Nadodrzański OSG 

do góry