Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Nielegalna działalność hazardowa - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Nielegalna działalność hazardowa

Sylwia Wojtowicz
25.02.2021

Skuteczne kontrole w powiecie włodawskim. Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli trzy automaty służące do nielegalnych gier hazardowych.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Włodawy oraz Służby Celno-Skarbowej z Białej Podlaskiej skontrolowali wytypowane miejsca, co do których istniały podejrzenia, że może się tam odbywać nielegalna działalność hazardowa. W jednym z lokali we Włodawie ujawniono trzy automaty do gier. Przeprowadzone eksperymenty procesowe potwierdziły ich hazardowy charakter. Automaty o wartości około 36 tys. złotych zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy, jako dowód w sprawie karno-skarbowej. Zabezpieczono też telefon i gotówkę w kwocie 430 złotych. 

Dalsze czynności prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej. Funkcjonariusze ustalają, kto jest odpowiedzialny za organizowanie hazardu. Za nielegalne prowadzenie tego typu działalności grozi pozbawienie wolności nawet do 3 lat, natomiast organizatorowi nielegalnych gier oraz właścicielowi lokalu, kara administracyjna — sto tysięcy złotych od każdego nielegalnego automatu.

Zdj. Nadbużański OSG 

do góry