Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Wjechali do Polski ukryci wśród części samochodowych - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Wjechali do Polski ukryci wśród części samochodowych

Maciej Pietraszczyk
23.11.2020

Funkcjonariusze ze Śląskiego Oddziału SG zatrzymali trzech obywateli Afganistanu, którzy nielegalnie wjechali do Polski, ukryci w naczepie samochodu ciężarowego, który przewoził części samochodowe.

Nielegalnych imigrantów wykrył kierowca ciężarówki, obywatel Turcji, w czasie postoju na parkingu celnym w Tychach. Natychmiast zawiadomił funkcjonariuszy z Placówki SG w Bielsku-Białej i zeznał, że nie wiedział o pasażerach „na gapę”.

Zatrzymani cudzoziemcy nie posiadali dokumentów uprawniających ich do legalnego pobytu na terytorium RP. Funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że mężczyźni to obywatele Afganistanu, a celem ich podróży była Europa Zachodnia.

Wobec wszystkich cudzoziemców wszczęto postępowania administracyjne zmierzające do wydania decyzji zobowiązujących ich do powrotu. Jeden z nich usłyszał już zarzut przekroczenia granicy z Republiki Słowacji do Polski wbrew przepisom przy użyciu podstępu. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Do czasu zakończenia postępowań wszyscy przebywać będą w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców, gdzie w stosunku do pozostałych dwóch mężczyzn prowadzone będą dalsze czynności wyjaśniające okoliczności ich nielegalnego przekroczenia granicy.

 

zdj. Śląski OSG

 

  • Wjechali do Polski ukryci wśród części samochodowych
    Wjechali do Polski ukryci wśród części samochodowych
do góry