Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Używali fałszywych dokumentów - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Używali fałszywych dokumentów

Ewelina Szczepańska
19.11.2020

Na drogowym przejściu w Świecku funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali dwie osoby, które podczas kontroli okazały fałszywe dokumenty.

43-letnią kobietę zatrzymali funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku. Podróżowała autem, które zostało wytypowane do kontroli przez polsko-niemiecki patrol. Okazała do kontroli polski dowód osobisty, który jak się okazało figurował w bazach danych jako skradziony. Wczoraj kobieta usłyszała zarzut posłużenia się w trakcie kontroli dokumentem należącym do innej osoby. Poddała się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata próby.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świecku zatrzymali ponadto 40-letniego obywatela Węgier ukraińskiego pochodzenia. Cudzoziemiec przedstawił do kontroli podrobione na wzór oryginalnego ukraińskie prawo jazdy. Ponadto w trakcie przeszukania jego rzeczy osobistych funkcjonariusze SG znaleźli podrobione węgierskie prawo jazdy z nazwiskiem i wizerunkiem osoby zatrzymanej. Mężczyzna usłyszał zarzuty posłużenia się w trakcie kontroli podrobionym dokumentem oraz zarzut czynienia przygotowań do popełnienia tego przestępstwa. Przyznał się do zarzucanych czynów i dobrowolnie poddał się karze grzywny.

zdj. Nadodrzański OSG

do góry