Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Zatrzymani za udział w zorganizowanej grupie przestępczej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zatrzymani za udział w zorganizowanej grupie przestępczej

Maciej Pietraszczyk
18.11.2020

Na polecenie Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze funkcjonariusze Straży Granicznej ze Zgorzelca zatrzymali 28-letnią kobietę oraz 65-letniego mężczyznę, którzy podejrzani są o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Grupa zajmowała się przemytem wyrobów tytoniowych i innymi, związanymi z tym przestępstwami.

Podejrzana 28-letnia kobieta usłyszała zarzuty zawiązane z jej udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przestępstwami skarbowymi polegającymi na obrocie nielegalnymi wyrobami akcyzowymi. Są to przestępstwa zagrożone karą pozbawienia wolności do 8 lat.

65-letniemu mężczyźnie przedstawiono zarzut przestępstwa skarbowego polegającego na udziale w procederze wytworzenia łącznie 36 ton krajanki tytoniowej bez oznaczenia jej polskimi znakami akcyzy i uszczuplenia należności podatkowych. Czyn ten zagrożony jest karą do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Wobec podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego, dozoru policji, zakazu opuszczania kraju i zakazu kontaktu z innymi osobami podejrzanymi o udział w przestępczym procederze.

***

W czerwcu 2020 roku Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze skierowała do miejscowego Sądu Okręgowego akt oskarżenia przeciwko kierującemu oraz członkom zorganizowanej grupy przestępczej, a także osobom dopuszczającym się przestępstw skarbowych we współpracy z grupą. Łącznie w stan oskarżenia postawiono dotychczas 10 osób. Aktualnie toczy się postępowanie sądowe.

 

 

zdj. Nadodrzański OSG

 

  • Zatrzymani za udział w zorganizowanej grupie przestępczej
    Zatrzymani za udział w zorganizowanej grupie przestępczej
do góry