Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Nielegalnie podróżowali do Niemiec - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Nielegalnie podróżowali do Niemiec

Maciej Pietraszczyk
12.11.2020

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Tuplicach zatrzymali czternastu obywateli Syrii, którzy wykorzystując zasady obowiązujące w strefie Schengen nielegalnie podróżowali po Europie.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Tuplicach zatrzymali do kontroli busa na słowackich numerach rejestracyjnych, kierowanego przez obywatela Syrii. W pojeździe znajdowało się kolejnych czternastu obywateli Syrii. Cudzoziemcy, którzy nie mieli dokumentów uprawniających do pobytu na terytorium UE i przekraczania granic państw członkowskich, wjechali do Polski przez południową granicę i zamierzali nielegalnie przedostać się do Niemiec. Cała grupa razem z kierowcą zastała zatrzymana.

Cudzoziemcy zostali przesłuchani w obecności tłumacza i usłyszeli zarzuty przekroczenia granicy wbrew przepisom we współdziałaniu z innymi osobami. Przyznali się do zarzucanego czynu i dobrowolnie poddali się karze 5 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem kary na rok. Wobec kierowcy prokurator Prokuratury Rejonowej w Żarach zastosował karę roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na trzy lata.

Po zakończeniu czynności administracyjnych cudzoziemcy będą musieli opuścić Polskę.

 

zdj. Nadodrzański OSG

 

  • Nielegalnie podróżowali do Niemiec
    Nielegalnie podróżowali do Niemiec
do góry