Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Zlikwidowana nielegalna hurtownia tytoniu - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zlikwidowana nielegalna hurtownia tytoniu

Maciej Pietraszczyk
16.10.2020

Przeszło 4 tony nielegalnego tytoniu o szacunkowej wartości prawie 2 mln zł przechwycili koło Słupska funkcjonariusze z Morskiego Oddziału Straży Granicznej.

Towar składowany był w pomieszczeniach gospodarczych, gdzie odbywała się również produkcja krajanki tytoniowej. W trakcie działań zatrzymano dwóch mieszkańców województw pomorskiego i zachodniopomorskiego.

Funkcjonariusze zatrzymali 27-latka i jego trzy lata starszego kompana w chwili, gdy rozładowywali oni dostawczego fiata. Pozostała część towaru, w tym krajanka tytoniowa, przechowywana była w pomieszczeniach gospodarczych na jednej z podsłupskich posesji. Funkcjonariusze ujawnili tam także maszynę do cięcia tytoniu. Łącznie zabezpieczono ponad 4 tony tytoniu bez znaków skarbowych akcyzy. Jego wartość szacuje się na blisko 2 mln zł. Po przeprowadzeniu czynności procesowych obaj mężczyźni zostali zwolnieni. Dalsze postępowanie prowadzone będzie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Słupsku.

Za przechowywanie i przewóz wyrobów akcyzowych bez znaków skarbowych grozi kara grzywny albo 3 lat pozbawienia wolności lub obie te kary łącznie.

 

zdj. Morski OSG

 

 

  • Zlikwidowana nielegalna hurtownia tytoniu
    Zlikwidowana nielegalna hurtownia tytoniu
do góry