Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Zabezpieczono duże ilości narkotyków - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zabezpieczono duże ilości narkotyków

Sylwia Wojtowicz
15.09.2020

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Tuplic wraz z policjantami z Żar ujawnili tabletki ekstazy, metamfetaminę i marihuanę. Do sprawy został zatrzymany oraz przesłuchany 33-letni mężczyzna.

W ubiegłym tygodniu na terenie powiatu żarskiego ujawniono znaczne ilości narkotyków. W trakcie wspólnych działań funkcjonariuszy Straży Granicznej z placówki w Tuplicach oraz policjantów kryminalnych z żarskiej komendy przeszukano pomieszczenia mieszkalne oraz garaż. Znaleziono 1400 tabletek ekstazy, kilkadziesiąt gramów metamfetaminy, ponad 700 gramów marihuany oraz plantację kilkudziesięciu krzewów konopi. Narkotyki zapakowane w małe paczuszki ukryte były w różnych częściach domu. W jednym z pokoi liście i łodygi marihuany leżały na podłodze.

Do policyjnego aresztu trafił 33-letni mieszkaniec Żar. Spędzi tam najbliższe trzy miesiące. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty uprawy konopi innych niż włókniste oraz posiadania znacznych ilości środków odurzających i psychotropowych. Grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Zdj. Nadodrzański OSG 

do góry