Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Z fałszywymi dokumentami i narzędziami do włamań - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Z fałszywymi dokumentami i narzędziami do włamań

Maciej Pietraszczyk
15.09.2020

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Legnicy zatrzymali dwóch obywateli Gruzji z podrobionymi dokumentami. Cudzoziemcy mieli przy sobie przedmioty umożliwiające kradzieże pojazdów.

W piątek funkcjonariusze z PSG w Legnicy wytypowali do kontroli samochód osobowy na litewskich numerach rejestracyjnych, którym podróżowali dwaj obywatele Gruzji (obaj w wieku 45 lat). W trakcie kontroli ich paszportów funkcjonariusze zauważyli, że wewnątrz auta znajdują się jeszcze inne dokumenty - łotewski dokument dla bezpaństwowca, który miał wymienioną stronę z danymi personalnymi oraz podrobione na wzór oryginalnych  rumuński dowód osobisty oraz gruzińskie i łotewskie prawo jazdy.
Cudzoziemcy tłumaczyli funkcjonariuszom, że dokumenty te nie są ich własnością. Mieli zawieźć je do Estonii na prośbę nieznanego im mężczyzny. Dodatkowo pod siedzeniami kontrolowanego auta funkcjonariusze SG ujawnili cztery nadajniki GPS oraz elektroniczny klucz uniwersalny. Przedmioty te wykorzystywane są do kradzieży pojazdów.
Cudzoziemcy zostali zatrzymani. W sprawie posiadania przez nich podrobionych dokumentów oraz przedmiotów mogących służyć w popełnieniu przestępstwa wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze, które nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Legnicy.

 

zdj. Nadodrzański OSG

 

  • Z fałszywymi dokumentami i narzędziami do włamań
  • Z fałszywymi dokumentami i narzędziami do włamań
  • Z fałszywymi dokumentami i narzędziami do włamań
do góry