Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Narkotyki nie trafiły na rynek - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Narkotyki nie trafiły na rynek

Ewelina Szczepańska
11.09.2020

Funkcjonariusze ze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zapobieglli dystrybucji substancji narkotycznych na terenie województw śląskiego, opolskiego oraz mazowieckiego. Łączna czarnorynkowa wartość zatrzymanych narkotyków to ponad 330 tys. złotych.

Efektem wielomiesięcznego śledztwa prowadzonego przez funkcjonariuszy ze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej jest akt oskarżenia, skierowany przez Prokuraturę Rejonową w Żywcu do Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej, przeciwko trzem mieszkańcom województw śląskiego, opolskiego oraz mazowieckiego. Mężczyźni są oskarżeni o posiadanie znacznych ilości substancji psychotropowych i środków odurzających, a także udział w obrocie nimi, wewnątrzwspólnotowe nabycie oraz udzielanie tych środków odurzających.

Podczas prowadzonego postępowania przygotowawczego ustalono, że jeden z oskarżonych w okresie od stycznia do czerwca 2019 roku przemycił z Czech do Polski 8,5 kilograma marihuany. Nabywał w Republice Czeskiej środki odurzające, które były następnie dystrybuowane na terenie województw śląskiego, opolskiego i mazowieckiego. Z przemyconych do Polski środków odurzających wytworzono około 8 500 działek dilerskich. Drugiemu z mężczyzn, mieszkańcowi Opolszczyzny, zarzucono posiadanie znacznej ilości środków odurzających w postaci kokainy oraz udział w jej obrocie na terenie województwa śląskiego. Funkcjonariusze ze Śląskiego Oddziału SG, w toku prowadzonego śledztwa, ujawnili i zatrzymali u nich prawie kilogram amfetaminy, 100 działek dilerskich marihuany oraz 101 tabletek extasy. Mężczyźni zostali zatrzymani, a Sąd Rejonowy w Żywcu zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. 

zdj. Śląski OSG

do góry