Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Posługiwał się paszportem należącym do innej osoby - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Posługiwał się paszportem należącym do innej osoby

Maciej Pietraszczyk
07.09.2020

Funkcjonariusze z Placówki SG Warszawa-Modlin zatrzymali obywatela Autonomii Palestyńskiej, który podczas legitymowania posłużył się wyłudzonym szwedzkim paszportem. U mężczyzny znaleziono również fałszywy francuski dowód osobisty.

W minioną sobotę na lotnisku w Modlinie po przylocie samolotu z Aten funkcjonariusze SG wylegitymowali osoby przebywające na terenie hali odbioru bagażu. Jeden z mężczyzn okazał do kontroli szwedzki paszport. Funkcjonariusz Straży Granicznej stwierdził jednak, że wizerunek osoby na zdjęciu w paszporcie różni się od wyglądu podróżnego, który się posługiwał dokumentem. W wyniku przeprowadzonych sprawdzeń okazało się, że dokument figurował w bazie SIS i Interpolu jako utracony przez posiadacza i podlega zatrzymaniu.

Cudzoziemiec został zatrzymany. W wyniku przeszukania okazało się, że posiada on także podrobiony francuski dowód osobisty.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu, stwierdził, że jest obywatelem Autonomii Palestyńskiej i okazał swój oryginalny paszport. Cudzoziemiec oświadczył, że jechał do swojej siostry do Szwecji. 

do góry