Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Ucieczka nie pomogła przemytnikom - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Ucieczka nie pomogła przemytnikom

Maciej Pietraszczyk
06.08.2020

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej udaremnili przemyt z Białorusi do Polski 80 tysięcy paczek papierosów o wartości ponad miliona złotych.

31 lipca funkcjonariusze w terminalu odpraw granicznych w Krotoszynie kierowcy samochodu ciężarowego po kontroli dokumentów nie poddali się sprawdzeniu przestrzeni ładunkowej naczepy, lecz podjęli próbę ucieczki i oddalili się pojazdem z punktu odpraw towarowych.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Terespolu i lubelskiej Izby AS podjęli pościg i wkrótce znaleźli porzuconą ciężarówkę. Wokół naczepy tira znajdowały się pudła wypełnione papierosami bez polskich znaków akcyzy.

Nielegalny towar został zabezpieczony, a wkrótce w wyniku podjętych działań zatrzymani zostali dwaj obywatele Polski w wieku 41 i 31 lat, kierowcy ciężarówki. Odpowiedzą teraz za próbę nielegalnego wprowadzenie na obszar celny Wspólnoty Europejskiej 80 tysięcy paczek papierosów o wartości ponad 1,1 miliona złotych.

Decyzją Sadu Rejonowego w Białej Podlaskiej obaj zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. 

 

zdj. Nadbużański OSG

do góry