Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Nigeryjczycy oszukiwali samotne kobiety - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nigeryjczycy oszukiwali samotne kobiety

Anna Michalska
30.05.2020

Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału SG oraz Policji zatrzymali we Wrocławiu dwóch obywateli Nigerii, którzy oszukiwali samotne kobiety aby wyłudzić od nich znaczne kwoty pieniędzy.

Mężczyźni kontaktowali się z kobietami za pośrednictwem portali randkowych. Podawali się m.in. za amerykańskich żołnierzy, lekarzy z Syrii lub inżynierów z platformy wiertniczej. Nakłaniali kobiety do przekazywania pieniędzy pod pretekstem zbliżającego się spotkania i wspólnej przyszłości. Funkcjonariusze ustalili, że w ciągu kilku lat mężczyźni oszukali co najmniej 7 kobiet na kwotę ok. 420 tysięcy złotych. W wyniku przeszukania mieszkań na terenie Wrocławia funkcjonariusze Straży Granicznej i Policji zabezpieczyli nośniki danych oraz dokumentację bankową, które wskazują, że oszukanych w ten sposób kobiet może być niestety znacznie więcej.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Mężczyznom zostały przedstawione zarzuty oszustwa. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Sprawa jest rozwojowa. Śledczy weryfikują zebrany materiał dowodowy, pod kątem ustalenia kolejnych pokrzywdzonych kobiet, niewykluczone są dalsze zatrzymania.

zdj. Policja

  • zatrzymani obywatele Nigerii
    zatrzymani obywatele Nigerii
  • zatrzymani obywatele Nigerii
    zatrzymani obywatele Nigerii
  • zatrzymani obywatele Nigerii
    zatrzymani obywatele Nigerii
do góry