Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Odzyskano skradzione samochody - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskano skradzione samochody

Ewelina Szczepańska
21.10.2019

W miniony weekend funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali dwa skradzione pojazdy. Wartość ich oszacowano na 275 tys. zł.

18 października funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach w miejscowości Hołny Mejera zatrzymali do kontroli drogowej lawetę na litewskich numerach rejestracyjnych. Kierowca i jego pasażer przewozili trzy samochody osobowe. Po sprawdzeniu wszystkich pojazdów pod kątem legalności ich pochodzenia okazało się, że jedno z aut figuruje w Systemie Informacyjnym Schengen i Interpolu jako utracone na terytorium Holandii. Lexus był wart 110 tys. zł. Mężczyźni wraz z pojazdami zostali przekazani funkcjonariuszom Policji w Sejnach.

Z kolei na drogowym przejściu granicznym w Kuźnicy do odprawy na wyjazd z Polski zgłosiła się 41-letnia obywatelka Białorusi, podróżująca samochodem marki BMW X5. W trakcie szczegółowej kontroli auta stwierdzono ingerencję osób trzecich w pole numerowe nadwozia pojazdu. Wartość BMW X5 oszacowano na 165 tys. zł. Kierowcę przesłuchano w charakterze świadka, a po sporządzeniu wymaganej dokumentacji samochód przekazano funkcjonariuszom Policji w Sokółce.

zdj. Podlaski OSG

 

  • Kierowca i jego pasażer przewozili samochody osobowe lawetą
    Kierowca i jego pasażer przewozili samochody osobowe lawetą
  • Auto zabezpieczone na przejściu w Kuźnicy
    Auto zabezpieczone na przejściu w Kuźnicy
do góry