Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Forma na miarę złota - Wydarzenia sportowe

Wydarzenia sportowe

Forma na miarę złota

Sylwia Wojtowicz
17.05.2022

Miejsce na podium podczas Mistrzostw Polski w Koluchstyl wywalczyła funkcjonariuszka z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Jej forma okazała się na miarę złota.

Po raz 14. tym razem zwodnicy z 17 klubów z Polski walczyli w 7 kategoriach – 2 kobiecych i 5 męskich na matach podczas zawodów w koluchstyl – sztuce walki będącej połączeniem jujitsu, sumo i zapasów. Wśród nich do rywalizacji stanęła kpr. SG Ewelina Cieśluk z Placówki Straży Granicznej w Białowieży. Ewelina w kategorii do 58 kg w 14 Mistrzostwach Polski w Koluchstyl Seniorów zdobyła złoty medal. Koluchstyl – to dyscyplina stworzona na początku XXI wieku w Polsce. Zawodnicy mogą trenować w dwóch formach – sportowej, czyli walka w parterze oraz bojowej polegającej na samoobronie z wykorzystaniem broni takich jak pałka, nóż i kij.

Ewelinie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!