Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Ogólnopolska akcja honorowego oddawania krwi „Nasza krew - nasza Ojczyzna” - PROMOCJA SG -

Nawigacja

PROMOCJA SG

Ogólnopolska akcja honorowego oddawania krwi „Nasza krew - nasza Ojczyzna”

Ewa Gajewska
18.08.2022

Już po raz jedenasty Straż Graniczna organizuje ogólnopolską akcję honorowego oddawania krwi pod hasłem „Nasza krew - nasza Ojczyzna”. Akcja będzie prowadzona od 24 października do 23 grudnia br. w jednostkach organizacyjnych Straży Granicznej, Policji, Służby Ochrony Państwa, Krajowej Administracji Skarbowej, Służby Więziennej, a także w innych instytucjach i organizacjach oraz w punktach krwiodawstwa.

Patronat nad akcją objęli: Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Minister Zdrowia, Minister Sprawiedliwości oraz Sekretarz Stanu -  Szef Krajowej Administracji Skarbowej. Celem nadrzędnym tego przedsięwzięcia jest pomoc w ratowaniu zdrowia i życia pacjentów, wymagających leczenia krwią lub jej składnikami. Dla Straży Granicznej to także jedna z form uczczenia Narodowego Święta Niepodległości. Dziś nie musimy przelewać krwi za wolność, ale możemy honorowo oddać ją potrzebującym i w ten sposób złożyć hołd bohaterom, którzy walczyli o wolną Ojczyznę.

W ubiegłym roku w ramach akcji „Nasza krew – nasza Ojczyzna” zebrano 2 030 litrów krwi i jej składników. Podczas poprzednich edycji – w latach 2012-2020 – krwiodawcy przekazali do dyspozycji Narodowego Centrum Krwi 13 450 litrów krwi i jej składników.

Serdecznie zachęcamy do włączenia się w to szczególne wydarzenie. Krew nie istnieje w żadnej innej postaci, niż naturalna. Nie można jej sztucznie wyprodukować. Możemy się nią jedynie podzielić. Dlatego być krwiodawcą to wielki zaszczyt i honor!

 

do góry