Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Odzyskano skradzione pojazdy i podzespoły - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Odzyskano skradzione pojazdy i podzespoły

Ewelina Szczepańska
03.01.2022

Funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali trzy samochody pochodzące z przestępstw oraz zabezpieczyli części z utraconego auta. Wartość zabezpieczonego mienia szacuje się na ponad 280 tys. zł.

Na przejściu granicznym w Korczowej funkcjonariusze SG zatrzymali hondę CRV, kierowaną przez 28-letniego obywatela Ukrainy. Auto miało zmienione numery nadwozia oraz tabliczki znamionowe.

Kontrolerzy z przejścia granicznego w Medyce zatrzymali z kolei pojazd marki BMW X5, skradziony prawie sześć miesięcy wcześniej w Luksemburgu. Wartość auta, którym podróżował 49-letni obywatel Ukrainy, to 200 tys. zł.

Na drogowym przejściu granicznym w Korczowej udaremniono również wywiezienie z Polski terenowej toyoty RAV4. Jej kierowcą był 35-letni obywatel Polski. Ustalono, że w aucie wymieniono tabliczkę znamionową, zawierającą dane identyfikacyjne. Stwierdzono również ingerencję w pole numerowe VIN samochodu. Wczoraj, 2 stycznia, również na przejściu granicznym w Korczowej zatrzymano transport podzespołów, pochodzących z auta skradzionego 30 grudnia na terytorium Polski. Funkcjonariusze SG ustalili, że elementy karoserii (maska, drzwi, zderzaki oraz błotniki) pochodzą z luksusowego audi A6, poszukiwanego m.in. przez Interpol.

 

  • Samochód zabezpieczony na przejściu w Korczowej
    Samochód zabezpieczony na przejściu w Korczowej
  • BMW  X5 odzyskane na przejściu w Medyce
    BMW X5 odzyskane na przejściu w Medyce
  • Zabezpieczone podzespoły z luksusowego audi A6
    Zabezpieczone podzespoły z luksusowego audi A6
do góry