Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Członkowie grupy przestępczej staną przed sądem - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Członkowie grupy przestępczej staną przed sądem

Ewa Gajewska
14.02.2020

W lutym do Sądu Rejonowego w Mławie wpłynął akt oskarżenia przeciwko grupie przestępczej, zajmującej się nabywaniem i wprowadzaniem do obrotu papierosów z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Dochodzenie w tej sprawie od 2017 roku prowadzili funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. Śledztwo nadzorowała Prokuratura Rejonowa w Mławie. Wartość zatrzymanych towarów oszacowano na 550 tys. zł.

Oskarżeni zostali zatrzymani na przełomie 2017 i 2018 roku, kiedy w dwóch transportach przewozili, a następnie ukryli blisko 800 tysięcy sztuk papierosów. Funkcjonariusze Straży Granicznej przeszukali pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze zatrzymanych osób. Tam ujawnili kolejne papierosy i ponad 20 kg krajanki tytoniowej.

Trzech mężczyzn w wieku 32, 47 i 48 lat stanie przed sądem za nabywanie, przechowywanie oraz wprowadzanie do obrotu papierosów z podrobionymi znakami towarowymi. Natomiast 38 i 47-letni mieszkańcy województwa łódzkiego odpowiedzą za pilotowanie pojazdu z nielegalnymi papierosami. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono mienie ruchome i nieruchomości  o wartości 270 tys. zł.

Wszystkim oskarżonym za nabywanie i sprzedaż nielegalnych papierosów grozi wysoka kara grzywny. Natomiast dwóm mieszkańcom województwa lubelskiego i 48-latkowi z Dolnego Śląska za wprowadzanie do obrotu wyrobów tytoniowych z podrobionymi znakami towarowymi grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 5 lat.

zdj. Warmińsko-Mazurski OSG

do góry