Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Złodzieje wpadli razem z łupem - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Złodzieje wpadli razem z łupem

Maciej Pietraszczyk
06.02.2020

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali trzech mężczyzn, usiłujących przewieźć przez granicę łupy z kradzieży i włamań. Po sprawdzeniu okazało się, że podejrzani są złodziejami, poszukiwanymi Europejskimi Nakazami Aresztowania.

Na drogowym przejściu w Hrebennem na kierunku wyjazdowym z Polski do odprawy granicznej stawiło się dwóch obywateli Rumuni oraz obywatel Mołdawii, podróżujących wspólnie samochodem osobowym marki BMW. Funkcjonariusze Straży Granicznej podczas odprawy ujawnili w pojeździe m.in. alkohol, perfumy, biżuterię, sztućce, zastawę stołową oraz banknoty i monety różnych walut. Podejrzewając, że mienie to może pochodzić z kradzieży, funkcjonariusze postanowili poddać dodatkowej kontroli zarówno samych podróżnych, jak i przewożone przez nich przedmioty.

Poprzez Centrum Współpracy Służb Granicznych w Budzisku funkcjonariusze uzyskali informację z Policji Kryminalnej Finlandii w Helsinkach, że kontrolowane osoby są podejrzane o kradzieże i włamania do prywatnych posesji na terenie Finlandii i cała trójka jest poszukiwana Europejskim Nakazem Aresztowania. Przedmioty ujawnione w czasie kontroli granicznej fińska policja zidentyfikowała jako kradzione.

Mężczyźni zostali zatrzymani przez Straż Graniczną, a ujawnione przy nich przedmioty pochodzące z kradzieży zostały zabezpieczone. Decyzją sądu, dwóch obywateli Rumunii oraz obywatel Mołdawii zostali umieszczeni w zakładzie karnym do czasu przekazania stronie fińskiej.

 

zdj. Nadbużański Oddział SG

  • Złodzieje wpadli razem z łupem
    Złodzieje wpadli razem z łupem
  • Złodzieje wpadli razem z łupem
    Złodzieje wpadli razem z łupem
do góry