Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Ratowali w drodze na szkolenie z pierwszej pomocy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ratowali w drodze na szkolenie z pierwszej pomocy

Maciej Pietraszczyk
03.12.2019

Funkcjonariusze NOSG z Placówek w Białej Podlaskiej oraz Kodniu udzielił pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym wypadku drogowym oraz zabezpieczyli miejsce zdarzenia.

W poniedziałek wieczorem pięć kilometrów przed Hrubieszowem jadący z Chełma na szkolenie z pierwszej pomocy dwaj funkcjonariusze SG byli świadkami wypadku, w wyniku którego pojazd typu bus wypadł nagle z szosy i wywrócił się na bok. Pojazdem podróżowało sześciu obywateli Ukrainy. Jedna z poszkodowanych osób doznała obrażeń głowy, zaś kolejna została uwięziona w pojeździe. Kobieta była przygnieciona przez fotele, miała problemy z oddychaniem i uskarżała się na ból klatki piersiowej oraz kręgosłupa.

Funkcjonariuszom udało się uwolnić poszkodowaną. Założono jej kołnierz ortopedyczny na kręgosłup szyjny i na desce ortopedycznej przekazano przybyłemu na miejsce zespołowi pogotowia ratunkowego.

Obaj funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału SG, oprócz pełnienia służby w Straży Granicznej, są również ratownikami medycznymi. Jeden z nich dodatkowo pełni służbę jako ratownik medyczny służby zdrowia NOSG.

 

zdj. Nadbużański OSG

  • Ratowali w drodze na szkolenie z pierwszej pomocy
    Ratowali w drodze na szkolenie z pierwszej pomocy
  • Ratowali w drodze na szkolenie z pierwszej pomocy
    Ratowali w drodze na szkolenie z pierwszej pomocy
do góry