Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Kradzione luksusowe volvo - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kradzione luksusowe volvo

Maciej Pietraszczyk
21.10.2019

W sobotę patrol Straży Granicznej z Medyki na jednym z przemyskich osiedli zatrzymał ekskluzywne volvo. Ustalono, że wyprodukowany w 2019 roku pojazd został zaledwie dwa dni wcześniej skradziony na terytorium Niemiec. Posiadacze kradzionego pojazdu zgłosili się do funkcjonariuszy sami.

Podczas patrolu funkcjonariusze Straży Granicznej zwrócili uwagę na luksusowy pojazd marki Volvo XC60 (rok prod. 2019) zaparkowany w nietypowym miejscu, przy jednym z przemyskich osiedli.

Na podstawie numerów identyfikacyjnych pojazdu strażnicy graniczni przeprowadzili wstępną kontrolę legalności jego pochodzenia. W wyniku sprawdzeń w międzynarodowych bazach poszukiwawczych ustalono, że pojazd został skradziony zaledwie dnia wcześniej na terytorium Niemiec i jest poszukiwany w całej Europie.

W trakcie czynności do mundurowych podeszło dwóch młodych mężczyzn, mieszkańców Przemyśla, mocno zaniepokojonych dociekliwością funkcjonariuszy.

Obaj przemyślanie zostali zatrzymani i wraz z pojazdem przekazani przemyskiej policji, która prowadzi dalsze postępowanie w sprawie.

zdj. Bieszczadzki OSG

  • Kradzione luksusowe volvo
    Kradzione luksusowe volvo
do góry