Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Obywatele Wietnamu nielegalnie przekroczyli granicę - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Obywatele Wietnamu nielegalnie przekroczyli granicę

Ewa Gajewska
23.08.2019

Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali ośmioro obywateli Wietnamu za nielegalne przekroczenie granicy państwowej. Zatrzymano również obywatela Litwy - organizatora przerzutu cudzoziemców. Wszyscy podróżowali pięcioosobowym autem.

Wczoraj nad ranem w Ogrodnikach patrol Straży Granicznej przystąpił do kontroli samochodu osobowego marki Mercedes E350 na litewskich numerach rejestracyjnych, jadącego od strony granicy państwa. Kierowca nie dostosował się do podawanych przez funkcjonariuszy SG sygnałów nakazujących zatrzymanie, natychmiast zawrócił i zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli w pościg. Po przejechaniu kilku kilometrów kierowca skręcił w boczną drogę, tam porzucił auto i dalej uciekał pieszo. Po kilku minutach kierowca - 39-letni obywatel Litwy - został zatrzymany. W porzuconym samochodzie było osiem osób o azjatyckich rysach twarzy. Dwie z nich ukryte były w bagażniku. Podczas kontroli okazało się, że są to obywatele Wietnamu. Trzy kobiety i pięciu mężczyzn w wieku od 18 do 34 lat nie posiadało dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu w naszym kraju. Za bezprawne przekroczenie polsko-litewskiej granicy cudzoziemcy zostali zatrzymani.

Dziś w ramach readmisji funkcjonariusze SG przekazali obywateli Wietnamu stronie litewskiej. 39-letni kierowca usłyszał zarzuty za zorganizowanie nielegalnego przekroczenia granicy wbrew przepisom. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Ponadto zatrzymano mu prawo jazdy za przewóz tak dużej liczby osób w pięcioosobowym samochodzie. Mężczyzna został również ukarany mandatami karnymi w łącznej wysokości 900 zł za to, że nie zatrzymał się do kontroli i złamał przepisy o ruchu drogowym. Jako dowód w sprawie zatrzymano samochód marki Mercedes E350 z 2006 roku o wartości 27 tys. zł.

zdj. Podlaski OSG

  • nielegalni migranci
    nielegalni migranci
do góry