Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Obywatele Ukrainy z rumuńskimi dokumentami - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Obywatele Ukrainy z rumuńskimi dokumentami

Maciej Pietraszczyk
02.08.2019

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali dwoje obywateli Ukrainy, którzy posiadali podrobione rumuńskiego dowody osobiste.

1 sierpnia funkcjonariusze Straży Granicznej z Legnicy zatrzymali na autostradzie A4 obywatela Ukrainy, który miał przy sobie rumuński dowód osobisty. Dokument wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy co do jego autentyczności. Informacja otrzymana z rumuńskiej ambasady potwierdziła, że taki nigdy nie został wystawiony.

40-letni cudzoziemiec oświadczył, iż rumuński dowód osobisty kupił za 100 euro od swojego rodaka. Miał mu posłużyć w szybszym znalezieniu pracy na terenie Belgii. Mężczyzna poddał się dobrowolnie karze grzywny w wysokości 2 tys. złotych. 

Natomiast funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świecku zatrzymali wczoraj podróżującą autokarem 35-letnia obywatelkę Ukrainy, która podczas legitymowania okazała fałszywy rumuński dowód osobisty. Kobieta w rozmowie z funkcjonariuszami przyznała się, że jej ukraiński paszport został w Berlinie, natomiast podrobiony rumuński dowód osobisty załatwił jej przyjaciel.

Kobieta została zatrzymana za posługiwanie się podrobionym dowodem rumuńskim, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

zdj. Nadodrzański OSG

  • Obywatele Ukrainy z rumuńskimi dokumentami
    Obywatele Ukrainy z rumuńskimi dokumentami
  • Obywatele Ukrainy z rumuńskimi dokumentami
    Obywatele Ukrainy z rumuńskimi dokumentami
do góry