Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Z przerobionym dokumentem do Niemiec - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z przerobionym dokumentem do Niemiec

Ewelina Szczepańska
15.07.2019

12 lipca w Międzynarodowym Porcie Lotniczym we Wrocławiu-Strachowicach funkcjonariusze SG zatrzymali obywatelkę Wietnamu, która popełniła przestępstwo by dostać się do Niemiec.

Cudzoziemka do kontroli przedstawiła paszport z maltańską wizą Schengen. Okazało się, że wiza była podrobiona. Dokument zwierał także sfałszowany odcisk francuskiego stempla kontroli granicznej oraz usunięto w nim trzy strony. Kobieta oświadczyła, że na podstawie tego dokumentu chciała pojechać do Niemiec. Fałszywą wizę oraz francuski stempel uzyskała w Grecji. Wiedziała, że jest to niezgodne z prawem.

Cudzoziemka usłyszała zarzuty przekroczenia granicy RP wbrew przepisom przy użyciu podstępu oraz posłużenia się swoim wietnamskim paszportem z zamieszczoną sfałszowaną maltańską wizą Schengen i sfałszowanym odciskiem francuskiego stempla kontroli granicznej. Przyznała się do zarzucanego jej czynu oraz złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem kary na okres próby 2 lat. Ponadto Komendant Placówki SG we Wrocławiu-Strachowicach wszczął postępowanie w sprawie zobowiązania cudzoziemki do powrotu do kraju pochodzenia. Wietnamka została osadzona w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Kętrzynie.

zdj. Nadodrzański OSG

 

do góry