Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Funkcjonariusze SG otrzymali nowoczesne pojazdy służbowe - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze SG otrzymali nowoczesne pojazdy służbowe

Anna Michalska
14.05.2019

113 nowych samochodów służbowych trafiło wczoraj do oddziałów i ośrodków szkolenia Straży Granicznej. Łączna wartość pojazdów to 14,5 mln zł.

W poniedziałek 13 maja, w Komedzie Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński przekazał Straży Granicznej 113 nowych aut. W  uroczystości przekazania uczestniczyła Zastępca Komendanta Głównego Straży Granicznej płk SG Wioleta Gorzkowska.

Nowa flota Straży Granicznej to 35 samochodów marki Skoda Octavia RS, 35 marki Toyota Auris i 43 Fordy Custom. Ze względu na możliwości techniczne,  pojazdy będą wykorzystywane przez funkcjonariuszy Straży Granicznej do zadań wymagających szybkiej i skutecznej reakcji m.in. do pościgów, ale także do doraźnego wsparcia w ochronie granicy. Samochody trafią do wszystkich oddziałów oraz do dwóch ośrodków szkolenia Straży Granicznej.

Samochody o łącznej wartości 14,5 mln zł zakupiono między innymi z „Programu Modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu w latach 2017 – 2020”.

 

zdj. Podlaski Oddział SG

do góry