Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Narada służb podległych Ministrowi SWiA w Opolu - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Narada służb podległych Ministrowi SWiA w Opolu

Ewelina Szczepańska
19.03.2019

18 marca Komendant Główny Straży Granicznej gen. bryg. SG Tomasz Praga uczestniczył w odprawie kadry kierowniczej Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, opolskiej Straży Pożarnej i Policji z Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachimem Brudzińskim.

- Opolszczyzna jest regionem wyjątkowym. Jest to województwo przygraniczne, ważny ciąg komunikacyjny, niestety, często dotykany różnymi klęskami. W takich sytuacjach funkcjonariusze są zawsze u boku obywateli, za co chciałbym im dzisiaj podziękować - powiedział minister podczas odprawy z funkcjonariuszami Straży Granicznej, Policji oraz Państwowej Straży Pożarnej z województwa opolskiego. W trakcie narady podsumowano również działalność służb w regionie w 2018 r. oraz omówiono wykorzystanie środków z Programu Modernizacji Służb Mundurowych w województwie opolskim. Minister podziękował opolskim funkcjonariuszom za służbę. W Śląskim Oddziale SG pełni służbę 620 funkcjonariuszy, w tym 55 w Placówce SG w Opolu. 

- Przed naszymi służbami stają wciąż nowe zadania. Chciałbym zapewnić, że otrzymacie wsparcie – będziemy zabiegać o nowe środki na coraz lepsze bieżące funkcjonowanie służb mundurowych – zapowiedział szef MSWiA.

źródło: MSWiA, zdj. Śląski OSG

 

do góry