Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Zatrzymany kurier i kolejni nielegalni migranci - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zatrzymany kurier i kolejni nielegalni migranci

Konrad SZWED
07.03.2023

Wczoraj (6 marca) funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału SG ujawnili 78 cudzoziemców usiłujących nielegalnie przedostać się z terytorium Białorusi do Polski. W rejonie Mielnika zatrzymano również jednego kuriera.

30 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę państwową ujętych zostało na odcinku ochranianym przez Placówką SG w Mielniku. Interwencje związane z udaremnieniem nielegalnej migracji prowadzili również funkcjonariusze z Placówek SG w: Bobrownikach, Nowym Dworze, Narewce, Białowieży, Czeremsze i Dubiczach Cerkiewnych.

W rejonie Krynek 14 osób (13 obywateli Syrii i obywatel Jemenu) przekroczyło rzekę graniczną Świsłocz wykorzystując ponton. Kilku cudzoziemców, znajdujących się przy zaporze technicznej, zostało zauważonych przez polskie patrole i cofnęło się na Białoruś.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Mielniku, w rejonie miejscowości Adamowo, zatrzymali do kontroli forda na polskich tablicach rejestracyjnych prowadzonego przez 22- letniego Etiopczyka. Okazało się, że w swoim aucie przewozi 4 obywateli Erytrei, którzy nielegalnie przez zieloną granicę dostali się na terytorium Polski.

do góry