Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Przymusowe powroty na Ukrainę - Aktualności

Nawigacja

Aktualności

Przymusowe powroty na Ukrainę

Dawid Siwicki
08.09.2025

W pierwszy wrześniowy weekend funkcjonariusze Straży Granicznej z Wrocławia-Strachowic zatrzymali 6 Ukraińców, których zobowiązali do natychmiastowego powrotu. Mężczyźni stwarzali zagrożenie dla bezpieczeństwa i porządku publicznego w Polsce. Pod eskortą strażników granicznych opuścili nasz kraj.

Strażnicy graniczni z wrocławskiej placówki od 5 do 7 września zatrzymali 6 obywateli Ukrainy, którzy nie stosując się do przepisów prawa stanowili zagrożenie dla bezpieczeństwa i porządku publicznego. Zatrzymani cudzoziemcy m.in. prowadzili samochody w stanie nietrzeźwości lub bez uprawnień, spowodowali kolizje drogowe, dopuścili się pobicia, posiadali narkotyki i inne środki odurzające, nie wykonywali decyzji nakazujących powrót.
 
Wszyscy otrzymali wieloletnie zakazy ponownego wjazdu do państw strefy Schengen. Pod eskortą funkcjonariuszy Straży Granicznej cudzoziemców doprowadzono do polsko-ukraińskiej granicy, gdzie przekazano tamtejszym służbom.

Od początku 2025 roku funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali i zobowiązali do powrotu do krajów pochodzenia 260 cudzoziemców, wśród nich znaleźli się przede wszystkim obywatele Ukrainy, ale także Gruzji i Mołdawii.

 

  • Funkcjonariusz Straży Granicznej podczas wykonywania czynności służbowych Funkcjonariusz Straży Granicznej podczas wykonywania czynności służbowych
    Funkcjonariusz Straży Granicznej podczas wykonywania czynności służbowych
do góry