Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej FGZ.13.3218 - Fundusz Granic Zewnętrznych -

Nawigacja

Fundusz Granic Zewnętrznych

FGZ.13.3218

21.07.2015

FGZ.13.3218

„Zakup i instalacja systemów optoelektronicznych”


Projekt został zrealizowany z wykorzystaniem środków z Funduszu Granic Zewnętrznych z alokacji 2013 na kwotę 19 020 254,40 zł.
Projekt miał na celu wzmocnienie ochrony zewnętrznej granicy UE poprzez rozbudowę systemów nadzoru. Projekt obejmował zakup i instalacje systemów optoelektronicznych (każdy system wyposażony m. in. w: chłodzoną kamerę termowizyjną, kamerę światła dziennego i dalmierz laserowy oraz systemy i urządzenia pomocnicze) na wieżach rozlokowanych w bezpośrednim sąsiedztwie zewnętrznej granicy UE. Dzięki tym urządzeniom możliwa jest obserwacja, detekcja i rejestracja zdarzeń polegających na dokonywaniu, bądź usiłowaniu przekroczenia granicy państwowej wbrew obowiązującym przepisom przez nielegalnych migrantów.
W ramach przedmiotowego projektu zakupiono 12 systemów optoelektronicznych, które zostały zainstalowane na wieżach w następujących lokalizacjach:
Nadbużański OSG: PSG Bohukały, PSG Terespol, PSG Włodawa.
Warmińsko – Mazurski OSG: PSG Grzechotki, PSG Węgorzewo/Góry, PSG Banie Mazurskie/Obszarniki, PSG Bezledy/Parkoszewo,  PSG Bezledy/Żardyny,  PSG Dubeninki/Kiekskiejmy.

Bieszczadzki OSG: PSG Hermanowice/Rożubowice, PSG Horyniec Zdrój, PSG Medyka/Starzawa.


Projekt został zrealizowany w II kwartale 2015 r.

do góry