Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Mistrzostwa Straży Granicznej w Siatkówce Plażowej - Przemyśl 2024 - Wydarzenia sportowe

Wydarzenia sportowe

Mistrzostwa Straży Granicznej w Siatkówce Plażowej - Przemyśl 2024

Maciej Pietraszczyk
14.06.2024

Reprezentacje Bieszczadzkiego i Nadbużańskiego Oddziałów SG zwyciężyły w przeprowadzonych w Przemyślu Mistrzostwach Straży Granicznej w Siatkówce Plażowej Kobiet i Mężczyzn. Tym samym zainaugurowany został tegoroczny kalendarz imprez sportowych Straży Granicznej.

Zawody zorganizowały: Komenda Główna Straży Granicznej, Komenda Bieszczadzkiego Oddziału SG, HSZZ Funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz Region Bieszczadzki IPA. Trzydniowa rywalizacja, do której stanęło 15 zespołów ze wszystkich oddziałów i ośrodków szkolenia Straży Granicznej, toczyła się na trzech specjalnych boiskach do siatkówki plażowej, położonych nad Sanem. Dobrej, koleżeńskiej atmosfery rywalizacji nie popsuła nawet niezbyt sprzyjająca pogoda.

W kategorii kobiet na trzecim miejscu podium stanęły reprezentantki Warmińsko-Mazurskiego OSG, wygrywając mecz z zawodniczkami z Podlasia rezultatem w setach 2:0. Z kolei brązowy medal w kategorii mężczyzn zdobył zespół Podlaskiego OSG, pokonując drużynę z Podkarpacia wynikiem 2:0.
Natomiast pierwsze miejsce w kategorii kobiet, po zaciętej walce przeciw zespołowi z Morskiego OSG wygranej w setach dwa do jednego zdobyły reprezentantki Bieszczadzkiego OSG. Wśród mężczyzn mistrzami SG w siatkówce plażowej zostali zawodnicy z Nadbużańskiego OSG, którzy zmietli rywali z Warmii i Mazur wynikiem 2:0.