Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej III miejsce na XIII Międzynarodowym Turnieju Służb Mundurowych w Piłce Nożnej Halowej - Wydarzenia sportowe

Nawigacja

Wydarzenia sportowe

III miejsce na XIII Międzynarodowym Turnieju Służb Mundurowych w Piłce Nożnej Halowej

Sylwia Wojtowicz
13.02.2023

Od 8 do 10 lutego br. trwał XIII Międzynarodowy Turniej Służb Mundurowych w Piłce Nożnej Halowej im. podkom. Andrzeja Struja o Puchar Komendanta Głównego Policji. Zanim jednak zabrzmiał pierwszy gwizdek sędziego — uczestnicy minutą ciszy uczcili pamięć podkom. Andrzej Struja, który zginął na warszawskiej Woli podczas interwencji podjętej w czasie urlopu.

Piłkarskie współzawodnictwo to hołd mundurowych dla stołecznego policjanta, a jednocześnie wydarzenie integrujące środowisko różnych służb. W tym roku do rywalizacji stanęły aż 64 drużyny, które walczyły o miejsce na podium w trzech kategoriach: kobiet i mężczyzn OPEN oraz mężczyzn 35+.

Naszą formację reprezentowały dwa męskie zespoły. Nadwiślański Oddział Straży Granicznej w składzie:

pan Mariusz Jeż.

Panowie rywalizowali w kategorii OPEN, a ich wyjście z grupy do fazy pucharowej to jeden z lepszych wyników w historii zawodów. Jak podsumował jeden z naszych zawodników – mocny, godny porażki rywal. W 2013 roku udało wywalczyć VI miejsce, a w 2011 roku drużyna z Nadwiślańskiego OSG truifowała na II miejscu na podium.

Druga reprezentacja mężczyzn 35+ w barwach NSZZ Funkcjonariuszy Straży Granicznej awansowała z pierwszego miejsca do półfinału, podczas którego rozegrano dwa decydujące mecze. Pierwszy rozwiązany rzutami karnymi, na korzyść przeciwnika, obudził w drużynie jeszcze większego ducha walki. W ostatnim meczu o III miejsce na podium, nasz zespół szybko rozwiał wszelkie nadzieje rywala. Już w pierwszej połowie objęliśmy prowadzenie 3:1. Druga połowa nie pozostawiła wątpliwości – dominacja reprezentacji SG, pewne prowadzenie piłki, dopracowane akcje i kolejne bramki przyniosły zwycięski wynik 5:2, a tym samym zagwarantowały III miejsce na podium!

Puchar w kategorii mężczyzn 35+ wywalczyła drużyna NSZZ FSG w składzie funkcjonariuszy Bieszczadzkiego OSG: