Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Złoci medaliści z Nadbużańskiego OSG - Wydarzenia sportowe -

Nawigacja

Wydarzenia sportowe

Złoci medaliści z Nadbużańskiego OSG

10.08.2022 Maciej Pietraszczyk

Dwaj funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, reprezentujący całą naszą formację na tegorocznych Światowych Igrzyska Służb Policyjnych i Straży Pożarnych (World Police and Fire Games), zdobyli w swoich konkurencjach i kategoriach wiekowych aż cztery złote medale. 

 • olmik3
  olmik3
 • olmik6
  olmik6
 • olmik5
  olmik5
 • olmik1
  olmik1
 • olmik7
  olmik7

Tegoroczne Światowe Igrzyska Służb Policyjnych i Straży Pożarnych, rozgrywane co dwa lata w innym kraju, odbyły się w lipcu br. w Rotterdamie w Holandii. Polską Straż Graniczną w tym roku reprezentowali: st. chor. szt. SG Olgierd Stański z Placówki SG w Białej Podlaskiej (NOSG) oraz sierż. SG Mateusz Mikos z Wydziału Zabezpieczenia Działań Nadbużańskiego OSG, startujący w rzucie dyskiem oraz pchnięciu kulą.

Sierż. SG Mateusz Mikos wywalczył złoto w kategorii mężczyzn w wieku 35-39 lat, rzucając dyskiem na odległość 50,15 m.  Natomiast st. chor. szt. SG Olgierd Stański, startując w kategorii mężczyzn w wieku 45-49 lat, rzucił dysk na dytans 46,52m i również zdobył złoty medal. 
Kolejne dwa złote krążki w swoich kategoriach wiekowych nasi reprezentanci otrzymali za pchnięcie kulą. Sierż. SG Mateusz Mikos pchnął na odległość 17,01 m, zaś st. chor. szt. SG Olgierd Stański na 12,92m.

Po powrocie do kraju obu medalistom osobiście pogratulował Komendant Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Jacek Szcząchor. 

Obok rywalizacji sportowej zawody World Police and Fire Games były doskonałą okazją do wymiany doświadczeń z funkcjonariuszami służb innych krajów oraz doskonałą okazją do promocji naszej formacji na arenie międzynarodowej.

Naszym złotym medalistom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

do góry