Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Funkcjonariusze z Podlaskiego OSG najlepsi podczas zawodów SwimRun - Wydarzenia sportowe -

Nawigacja

Wydarzenia sportowe

Funkcjonariusze z Podlaskiego OSG najlepsi podczas zawodów SwimRun

Sylwia Wojtowicz
28.06.2022

Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału SG wywalczyli I miejsce w zawodach SwimRun. W kategorii open team SwimRun rywalizowali w skladzie st. chor. SG Rajmund Kuczyński i st. chor. SG Krzysztof Półtorak.

Swimruny to jedne z najcięższych wytrzymałościowych wyścigów na świecie. Dyscyplina ta narodziła się w Szwecji, a od kilkunastu lat zdobywa szturmem sportowy świat. Swoich zwolenników znalazała również wśród polskich zawodników. Dokładnie jest to biegowo-pływacki wyścig z punktu A do punktu B lądem i wodą, przez jeziora, morza, skały, mokradła, lasy, na własnych nogach i tylko z tym co ma się na sobie.

Zawodnicy mieli do pokonania trasę o długości 13 km, w tym 1,5 km pływania oraz 11,5 km biegu. Uczestnicy pokonywali trasę w parach. Dystans na jaki mogli się rozdzielić to jedyne 10 metrów. Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału SG - st. chor. SG Rajmund Kuczyński i st. chor. SG Krzysztof Półtorak, pomimo zaciętej rywalizacji okazali się najlepsi.

Serdecznie gratulujemy zwycięstwa i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Zdj. przesłane przez reprezentatów Podlaskiego OSG

do góry