Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Znaczek pocztowy w ramach akcji #ZaPolskimMundurem - #MuremZaPolskimMundurem -

Nawigacja

#MuremZaPolskimMundurem

Znaczek pocztowy w ramach akcji #ZaPolskimMundurem

Maciej Pietraszczyk
08.07.2022

Od czwartku 27 stycznia br. w obiegu pojawił się nowy znaczek pocztowy emisji „#♥ZaPolskimMundurem”, poświęcony obronie polsko-białoruskiej granicy. Znaczek i związana z nim specjalna koperta FDC powstały przy merytorycznym wsparciu Biura Prezydialnego Komendy Głównej Straży Granicznej.

Na znaczku przedstawione zostały umieszczone na mundurach plakietki Straży Granicznej (w centrum), Wojska Polskiego i Policji (po bokach). Znaczek nie ma nominału.

– Ważnym elementem misji Poczty Polskiej jest krzewienie postaw patriotycznych i promowanie wartości, które budują wspólnotowość. Honorując trud służby żołnierzy oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej i Policji na granicy polsko-białoruskiej, prezentujemy okolicznościowe wydawnictwo filatelistyczne. W ten sposób także i my dokładamy swoją cegiełkę do wszystkich pięknych słów zawartych w kartkach przekazanych mundurowym za pośrednictwem Poczty w ramach akcji #MuremZaPolskimMundurem. To nasz wyraz wdzięczności i dumy z ludzi stojących na straży bezpieczeństwa naszego kraju

– mówi Tomasz Zdzikot, prezes Poczty Polskiej.

Oprócz okolicznościowego znaczka Poczta Polska w limitowanej wersji wydała kopertę pierwszego dnia obiegu znaczków (FDC). Widnieje na niej słup graniczny oraz funkcjonariusz Straży Granicznej z lornetką. Zamiast datownika na kopercie jest stempel „#♥ZaPolskimMundurem”.

To już kolejna inicjatywa Poczty Polskiej na rzecz wsparcia służb mundurowych. Od listopada w ramach akcji #MuremZaPolskimMundurem udostępniła ok. 5 tys. placówek, w których nieodpłatnie prowadzi zbiórkę kartek pocztowych i odręcznych prac z podziękowaniami dla funkcjonariuszy i żołnierzy. Do tej pory w ramach tej akcji do pełniących służbę w ochronie granicy trafiło ponad 85 tysięcy kartek i pocztówek.

zdj. Poczta Polska

  • FDC_MUREM-kopia1
do góry