Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej #MuremZaPolskimMundurem - stanowiska instytucji i organizacji - #MuremZaPolskimMundurem -

Nawigacja

#MuremZaPolskimMundurem

#MuremZaPolskimMundurem - stanowiska instytucji i organizacji

03.12.2021

Abyśmy czuli się bezpiecznie, każdego dnia funkcjonariusze SG, wspierani przez WP, Policję oraz inne służby strzegą szczelności i trwałości wschodniej granicy Polski, będącej jednocześnie odcinkiem granicy zewnętrznej UE. Gestem wsparcia dla nich jest akcja #MuremZaPolskimMundurem. Na tej stronie publikujemy oficjalne stanowiska instytucji i organizacji społecznych.

Podziękowania od:

Wielkopolskie Stowarzyszenie Pamięci Armii Krajowej – Koło

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Internowanych i Represjonowanych

Rada Miasta Jastrzębie-Zdrój

Powiat Sanocki

 

Jesteśmy Wam wdzięczni za to co robicie. Podziękowania i wyrazy wsparcia dla funkcjonariuszy Straży Granicznej od Stowarzyszenia Weteranów Polskich Formacji Granicznych.

 

 
 
 
W obliczu bezprecedensowych prób naruszania wschodniej granicy Polski i Unii Europejskiej z Białorusią przez zewnętrznych agresorów, Rada Miejska w Lublińcu wyraża swoje pełne poparcie, szacunek i podziękowania służbom mundurowym: Straży Granicznej, Żołnierzom Wojska Polskiego, Policji i Wojskom Obrony Terytorialnej. Jesteśmy z Wami, pełni wdzięczności za służbę dla bezpieczeństwa Polaków i Ojczyzny.
Wasza postawa budzi naszą dumę
– napisali w swojej uchwale radni Lublińca. 
Poniżej listy i uchwały władz samorządowych Lublińca i Spytkowic.
 

 
 
 
 
 

Jako byli działacze „Solidarności” z lat osiemdziesiątych wiemy, że największą wartością bytu państwowego jest suwerenność i niepodległość Ojczyzny. Teraz, spełniając swoją patriotyczną powinność, solidaryzujemy się z Wami, widząc jak chlubnie, z pełną determinacją trwacie na wyznaczonych Wam posterunkach.
To opinia zarządu Oddziału Wojewódzkiego w Jarosławiu Stowarzyszenia Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym. 
Podobny w tonie list dostaliśmy także od Zarządu Ruchu Kultury Chrześcijańskiej - Stowarzyszenia Katolickiego "Odrodzenie". 
Oba dokumenty zamieszczamy poniżej. 
 
 
 
 
- Każdy żołnierz, czy funkcjonariusz poprzez służbę w mundurze z narodowymi symbolami państwa służy Rzeczypospolitej Polskiej i stoi na straży jej Konstytucji - czytamy w uchwale Rady Gminy Lubomino.
 
 
 
do góry