Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Rekordowa doba na granicy polsko-białoruskiej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rekordowa doba na granicy polsko-białoruskiej

Ewelina Szczepańska
22.03.2022

Wczoraj, 21 marca, funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału SG zatrzymali aż 134 cudzoziemców, którzy nielegalnie próbowali przekroczyć polsko–białoruską granicę.

Próby przedostania się na terytorium Polski miały miejsce na odcinkach służbowej odpowiedzialności Placówek SG: w  Kuźnicy, Płaskiej, Lipsku, Krynkach, Dubiczach Cerkiewnych, Michałowie, Mielniku, Nowym Dworze i w Narewce. Zatrzymani to obywatele: Iraku, Jemenu, Kuby, Sudanu, Nigerii, Syrii, Afganistanu, Indii i Turcji.

Do niebezpiecznych sytuacji doszło na odcinkach ochranianych przez Placówki SG w Czeremsze i  Dubiczach Cerkiewnych, gdzie białoruskie służby rzucały w stronę polskich patroli kamieniami. W wyniku ataków nikt nie ucierpiał. Została uszkodzona budka wartownicza.

Ponadto patrol funkcjonariuszy z Placówki SG w Krynkach zatrzymał 8-osobową grupę obywateli Iraku, którzy usiłowali dostać się na terytorium Polski, pokonując w bród rzekę graniczną Świsłocz. 

Zatrzymano również 9 osób, które były odpowiedzialne za pomocnictwo w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej.

material filmowy: Podlaski OSG

 

 

 

do góry