Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Akcja ratownicza na bagnach - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Akcja ratownicza na bagnach

Ewelina Szczepańska
24.02.2022

Wczoraj, 23 lutego, uratowano 5 cudzoziemców, którzy po nielegalnym przekroczeniu polsko-białoruskiej granicy utknęli na rozlewiskach Narwi przy Zalewie Siemianówka.

Działania poszukiwawcze osób rozpoczęto, gdy do Placówki SG w Narewce wpłynęła informacja od strażaków z PSP z Hajnówki oraz z Biura Rzecznika Praw Obywatelskich. We wskazane miejsce zostały wysłane patrole, które przeszukiwały rozlewiska. W działaniach wykorzystano drona. Ze względu na trudno dostępny teren o pomoc poproszono również strażaków z PSP z Hajnówki. Po kilku godzinach patrol Straży Granicznej oraz żołnierze przy użyciu drona namierzyli 5 mężczyzn. Wyprowadzono ich bezpiecznie z bagien. Czterech obywateli Jemenu i obywatela Syrii przewieziono do Placówki SG w Narewce, gdzie otrzymali suche ubrania i ciepłe posiłki. Dziś z cudzoziemcami będą prowadzone czynności administracyjne.  

To kolejna sytuacja, gdy funkcjonariusze Straży Granicznej, wspólnie z innymi służbami, z narażeniem zdrowia i życia prowadzili akcję ratunkową osób, które w nielegalny sposób przedostały się na terytorium Polski.

zdj. Podlaski OSG

 

  • Funkcjonariusze SG prowadzą akcję ratowniczą na bagnach
    Funkcjonariusze SG prowadzą akcję ratowniczą na bagnach
  • Akcja ratownicza na bagnach
    Akcja ratownicza na bagnach
do góry