Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Zatrzymani za nielegalną produkcję i dystrybucję sterydów - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zatrzymani za nielegalną produkcję i dystrybucję sterydów

Ewelina Szczepańska
17.01.2022

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie zatrzymali dwoje Polaków podejrzanych o produkcję i dystrybucję środków anabolicznych. Zastosowano wobec nich, na wniosek sądu, tymczasowe areszty na okres 3 miesięcy. Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ochota.

Do zatrzymania pary mieszkańców Warszawy doszło na podstawie postanowienia Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota. Nielegalny biznes pod własną marką prowadził 42-letni mężczyzna ze swoją 39-letnią dziewczyną. Oboje wynajmowali mieszkania w bloku w centrum Warszawy. W jednym z nich dochodziło do regularnej produkcji anabolików, w drugim, umiejscowionym dwa piętra wyżej, pakowano je w koperty. Następnie nadawano koperty w różnych urzędach pocztowych, głównie do Stanów Zjednoczonych i niektórych państw Europy. Mężczyzna, produkując środki anaboliczne, bazował głównie na swoim chałupniczym doświadczeniu i wiedzy zaczerpniętej z Internetu. Po przeszukaniu obu mieszkań funkcjonariusze zabezpieczyli urządzenia służące do produkcji anabolików, liczne półprodukty, środki chemiczne w postaci fiolek z płynem, proszki i wypełniacze oraz przedmioty służące do ich pakowania, a także czyste koperty bąbelkowe, deklaracje celne, naklejki z napisem priority i niewypełnione druki do nadawania paczek. Zajęto także sprzęt elektroniczny, nośniki pamięci oraz gotówkę w obcych walutach w wysokości blisko 500 tys. zł.

W zebranym materiale dowodowym znaleziono również opakowania, które odpowiadały wzorom opakowań ujawnianych przez funkcjonariuszy Straży Granicznej w około 200 przesyłkach lotniczych od sierpnia ubiegłego roku. Zabezpieczone wówczas przesyłki dały światło na rozpoczęcie śledztwa w tej sprawie. Zarówno mężczyzna, jak i kobieta usłyszeli zarzuty. Grozi im do 8 lat pobawienia wolności. 

zdj. Nadwiślański OSG

 

 

 

 • Funkcjonariusz SG zabezpiecza sprzęt do wytwarzania sterydów
  Funkcjonariusz SG zabezpiecza sprzęt do wytwarzania sterydów
 • Sprzęt i towar znalezione w mieszkaniu oskarżonych
  Sprzęt i towar znalezione w mieszkaniu oskarżonych
 • Zabezpieczony towar
  Zabezpieczony towar
 • Zabezpieczone fiolki do produkcji sterydów
  Zabezpieczone fiolki do produkcji sterydów
 • Zabezpieczone nakrętki do produkcji sterydów
  Zabezpieczone nakrętki do produkcji sterydów
 • Zabezpieczona gotówka
  Zabezpieczona gotówka
do góry