Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Warte pół miliona zł narkotyki nie trafiły na rynek - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Warte pół miliona zł narkotyki nie trafiły na rynek

Ewelina Szczepańska
04.01.2022

Funkcjonariusze z Placówki SG w Jeleniej Górze zatrzymali do kontroli auto osobowe, którego kierowca był pod wpływem środków odurzających, a w bagażniku przewoził matamfetaminę i tabletki ekstazy. Wartość szacunkowa narkotyków to blisko pół miliona zł.

Do zatrzymania 29-letniego kierowcy odurzonego narkotykami doszło na jednej z dróg Dolnego Śląska, prowadzących do Niemiec. Funkcjonariusze Straży Granicznej, wspólnie z funkcjonariuszami Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego, wytypowali do kontroli jadący z Niemiec samochód osobowy. Zachowanie kierowcy sugerowało, że może być on pod wpływem środków odurzających. Test na obecność narkotyków potwierdził podejrzenia. Ponadto pies służbowy, szkolony do wykrywania narkotyków, kilkukrotnie oznaczał bagażnik jako miejsce, gdzie mogą być ukryte narkotyki. Mimo to ani pod tapicerką, ani w schowkach auta nie odnaleziono ich. Z uwagi na konieczność szczegółowego sprwdzenia pojazdu, samochód przetransportowano do placówki SG. Tam okazało się, że psi nos nie pomylił się. Wewnątrz zamontowanej w aucie butli LPG ujawniono ponad 5 tys. sztuk tabletek ekstazy i ponad 1,5 kg metamfetaminy.

Substancje narkotyczne zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Jeleniej Górze, którzy prowadzą dalsze postępowanie w tej sprawie. 29-latek, na mocy postanowienia Sądu Rejonowego w Zgorzelcu, został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Zabezpieczona metamfetamina mogłaby odurzyć blisko 12 tys. osób. Narkotyk ten to pochodna amfetaminy o bardzo silnym działaniu pobudzającym. Jednocześnie jest to jeden z najbardziej toksycznych i wyniszczających organizm narkotyków. 

 

 

zdj. i materiał filmowy: Nadodrzański OSG

  • Funkcjonariusz SG zabezpiecza narkotyki
    Funkcjonariusz SG zabezpiecza narkotyki
  • Zabezpieczone narkotyki
    Zabezpieczone narkotyki
  • Funkcjonariusz SG przeszukuje pojazd
    Funkcjonariusz SG przeszukuje pojazd
do góry