Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Noworoczny weekend na polsko-białoruskiej granicy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Noworoczny weekend na polsko-białoruskiej granicy

Ewelina Szczepańska
03.01.2022

W pierwszych dniach nowego roku granicę próbowały przekroczyć 44 osoby. Zatrzymano również dwóch pomocników w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy.

1 stycznia 2022 r. granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 28 osób. Na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Lipsku 12-osobowa grupa obywateli Iraku próbowała przedostać się do Polski. Natomiast na odcinku Placówki SG w Dubiczach Cerkiewnych polskie patrole były oślepiane przez służby białoruskie laserami. Funkcjonariusze z Placówki SG w Narewce zatrzymali ponadto za pomocnictwo w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy obywatela Polski, który przyjechał po 6 obywateli Iraku.

Wczoraj, 2 stycznia, polsko-białoruską granicę usiłowało nielegalnie przekroczyć 16 osób. Na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Szudziałowie 4 cudzoziemców próbowało przedostać się na terytorium naszego kraju. Pomagali im w tym dwaj mężczyźni w cywilnych ubraniach, którzy przecięli nożycami ogrodzenie oraz rzucali kamieniami i gałęziami w stronę polskich patroli. W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. Funkcjonariusze z Placówki SG w Płaskiej zatrzymali ponadto za pomocnictwo w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy 33-letniego obywatela Syrii z niemiecką kartą pobytu. Meżczyzna przewoził 5 obywateli Iraku.

 

do góry