Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Kilka prób siłowego przekroczenia granicy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kilka prób siłowego przekroczenia granicy

Ewelina Szczepańska
18.11.2021

Wczoraj (17 listopada) doszło do kilku prób siłowego przekroczenia granicy przez agresywne, duże grupy cudzoziemców. Jedna z nich liczyła aż 500 osób.

Do największej próby siłowego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej doszło około godz. 21.00 w Dubiczach Cerkiewnych. Z grupy ok. 500-osobowej, która znajdowała się po stronie białoruskiej, ponad 200 osób przekroczyło granicę. Zostały zatrzymane i doprowadzone do linii granicy. Cudzoziemcy byli agresywni, rzucali kamieniami, petardami. Białoruskie służby używały lasera i latarek. Przygotowano specjalną platformę z desek, która została przerzucona przez ogrodzenie, aby można było łatwiej przekroczyć granicę. Po stronie białoruskiej znajdowało się w tym czasie kilkunastu żołnierzy białoruskich. Fukcjonariusze Straży Granicznej  wezwali pomoc medyczną do rodziny obywateli Iraku (z trójką dzieci).

Kolejne próby forsowania granicy polsko-białoruskiej miały miejsce na odcinkach ochranianych przez Placówki SG w Mielniku, Czeremsze i Szudziałowie. Grupy 30-osobowa, 40-osobowa i 10-osobowa były również agresywne, rzucały kamieniami, krzyczały. Nie przekroczyły granicy.

Z kolei w Sławatyczach, na terenie służbowej odpowiedzialności Nadbużańskiego Oddziału SG, funkcjonariusze Straży Granicznej zauważyli trzy osoby płynące w pontonie po Bugu, po białoruskiej stronie. Na widok patroli zawróciły. Na brzegu oczekiwała ok. 20-osobowa grupa cudzoziemców. Wszyscy oddalili się w głąb terytorium Białorusi.

 

 

  • Funcjonariusze Straży Granicznej na granicy polsko-białoruskiej
    Funcjonariusze Straży Granicznej na granicy polsko-białoruskiej
do góry