Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Interwencje w portach lotniczych - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Interwencje w portach lotniczych

Ewelina Szczepańska
28.10.2021

Wczoraj w polskich portach lotniczych oraz na pokładach statków powietrznych funkcjonariusze Straży Granicznej interweniowali aż cztery razy wobec pasażerów, którzy zakłócali porządek na pokładzie statków powietrznych oraz nie zastosowali się do obowiązujących restrykcji sanitarnych.

Na terenie portu lotniczego Gdańsk-Rębiechowo funkcjonariusze SG dwukrotnie interweniowali wobec pasażerów, obywateli RP, którzy nie wykonywali poleceń kapitana statku powietrznego i nie zastosowali się do obowiązujących restrykcji sanitarnych.

W Porcie Lotniczym Warszaw-Modlin z kolei ukarano mandantem zakłócającego porządek na pokładzie statku powietrznego obywatela Gruzji. Na warszawskim lotnisku Okęcie funkcjonariusze SG interweniowali dwukrotnie wobec tego samego agresywnego mężczyzny, obywatela Gruzji. Cudzoziemcowi odmówiono wjazdu na terytorium Polski. Mężczyzna dewastował pomieszczenia służbowe na terenie lotniska oraz próbował się okaleczyć.

Tylko w tym miesiącu Straż Graniczna interweniowała 75 razy w portach lotniczych oraz na pokładach statków powietrznych, reagując na zakłócenia ładu i porządku publicznego.

Od początku roku funkcjonariusze Straży Granicznej, aby zapewnić bezpieczeństwo w komunikacji lotniczej, w lotniczych przejściach granicznych interweniowali ponad 400 razy wobec pozostawionych bez właściciela przedmiotów i bagaży.

 

 

 

 

do góry