Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Zabezpieczono kradzione części samochodowe - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zabezpieczono kradzione części samochodowe

27.10.2021

Funkcjonariusze Straży Granicznej i Policji z Podkarpacia zatrzymali 37-latka podejrzanego o paserstwo. Na terenie jego posesji funkcjonariusze zabezpieczyli części samochodowe z pojazdów skradzionych na terenie Unii Europejskiej, a także trofea myśliwskie i narkotyki.

Działania były prowadzone przez funkcjonariuszy z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej i Policji z Komendy Powiatowej w Ropczycach oraz Komendy Wojewódzkiej w Rzeszowie.

W miejscowości Lubzina (pow. ropczycko-sędziszowski), na terenie kilku posesji należących do 37-letniego obywatela RP, funkcjonariusze znaleźli liczne podzespoły pochodzące z co najmniej 88 kradzionych aut. Były to głównie silniki, skrzynie biegów, elementy karoserii i tapicerki. Części pochodziły z samochodów m. in. takich marek jak: bmw, audi, volkswagen, ford, mercedes, citroen, toyota. Tylko w pierwszym dniu działań zabezpieczono kradzione podzespoły o szacunkowej wartości 500 tys. zł. Trwa szacowanie wartości reszty zabezpieczonego towaru.

W miejscu zamieszkania mężczyzny funkcjonariusze zabezpieczyli ponadto 30 gramów marihuany oraz spreparowane zwierzęta i trofea myśliwskie, które mogą pochodzić z nielegalnego źródła. Mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa i posiadania narkotyków. Prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczenia kraju.

zdj. Bieszczadzki OSG

  • Zabezpieczone podzespoły
    Zabezpieczone podzespoły
  • Zabezpieczone podzespoły
    Zabezpieczone podzespoły
do góry