Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Zatrzymany organizator grupy przestępczej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zatrzymany organizator grupy przestępczej

Maciej Pietraszczyk

Funkcjonariusze z Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, zajmującą się przemytem, produkcją oraz dystrybucją nielegalnych wyrobów tytoniowych.

57-letni Marek M. został zatrzymany na terenie Warszawy w konsekwencji  przeprowadzonej w lipcu akcji zlikwidowania jednej z największych fabryk nielegalnych papierosów na Mazowszu. Funkcjonariusze z Nadwiślańskiego OSG zatrzymali wówczas szesnastu członków zorganizowanej grupy przestępczej, podejrzanych o produkcję, dystrybucję oraz przemyt nieopodatkowanych wyrobów tytoniowych. Zabezpieczono ponad 1.6 mln sztuk papierosów oznaczonych podrobionym znakiem towarowym i ponad 13 ton gotowego tytoniu.

Czynności podjęte w ubiegłym tygodniu pozwoliły funkcjonariuszom NwOSG na zatrzymanie Marka M.  – głównego organizatora i kierownika całej grupy przestępczej. Na miejscu, podczas zatrzymania zostały zabezpieczone kolejne dowody rzeczowe świadczące o przestępczej działalności zarówno grupy jak i samego zatrzymanego. Wobec 57-latka nadzorująca śledztwo Prokuratura Krajowa Podlaskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Białymstoku zawnioskowała o karę trzech miesięcy tymczasowego aresztowania do czego przychylił się Sąd Rejonowy w Białymstoku.

Sprawa jest wciąż rozwojowa, planowane są kolejne zatrzymania.

 

 

  • Zatrzymany szef zorganizowanej grupy przestępczej wsiada do samochodu
do góry