Straż Graniczna Komenda Główna Straży Granicznej Utracona ciężarówka i kradzione części - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Utracona ciężarówka i kradzione części

MJP
11.10.2021

W miniony piątek funkcjonariusze SG z przejść granicznych w Medyce i Korczowej udaremnili próby wywozu skradzionej ciężarówki oraz kilkudziesięciu podzespołów z aut marki BMW. Wartość zatrzymanych przedmiotów oszacowano na 215 tys. złotych.

Do pierwszego zdarzenia doszło na przejściu granicznym w Medyce. Do kontroli na wyjazd z Polski zgłosił się 44-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna kierował ciężarówką wraz z naczepą na polskich numerach rejestracyjnych. Funkcjonariusze Straży Granicznej badający legalność ich pochodzenia ustalili, że zarówno ciągnik siodłowi jak i naczepa widniały w międzynarodowych bazach danych jako skradzione. Utratę pojazdów o szacunkowej wartości 160 tys. złotych zgłosiła niespełna cztery miesiące temu jedna z polskich firm transportowych. Dalsze postępowanie w sprawie prowadzą przemyscy policjanci.

Kilka godzin później na sąsiednim przejściu granicznym w Korczowej funkcjonariusze Straży Granicznej 37-letni obywatel Ukrainy, podróżujący busem, usiłował wywieźć z Polski kilkadziesiąt podzespołów z aut marki BMW różnych modeli serii X. Były to m.in. lusterka, drzwi, deska rozdzielcza, błotniki, podłokietniki, elementy wnętrza i inne. Jak ustalili strażnicy graniczni, wszystkie części miały mechanicznie usunięte oznaczenia identyfikacyjne. Wartość przedmiotów oszacowano na 55 tys. złotych.

 

zdj. Bieszczadzki OSG

  • 211011M3
  • 211011M2
do góry